Košík 0

Přírodní materiály

Ve firmě Hound klademe velký důraz na materiály, z kterých vyrábíme naše výrobky. Pracujeme výlučně s kvalitními přírodními materiály, které dotváří požadovaný efekt.

 

100% přírodní bavlna

Bavlna byla domestifikována přibližně před 5 000 lety, i když některé zdroje uvádějí dokonce 10 000 let. Vlákna se získavají z plodů keře bavlníku a kultivace bavlny měla významný ekonomický dopad od úplných začátků pěstování. I přes její popularitu na jiných kontinentech se do Evropy dostala až koncem středověku. Zlatý věk bavlny přišel s promyšlenou revolucí, když představovala téměř 80 % objemu veškerých textilních výrobků. Dnes ji už vytlačují různá syntetická vlákna a její podíl tak klesl přibližně na 40 %.

I přes popularitu syntetických vláken používáme výlučně přírodní materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Bavlněné vodítko disponuje velkou odolností proti tahu a každý majitel bezpochyby ocení jeho neuvěřitelnou hebkost, která je příjemná na dotek.

white

100% přírodní len

Vlákna lnu jsou získávána ze lnu setého, jsou o něco pevnější než například vlákna bavlny, ale naopak se zase vyznačují menší průžností.

grey-natural-voditko